אורחים מיפן

"אורחת מיפן הרחוקה: מדוזה הזוהרת בצבע ירוק וזרחני, שהגיעה מיפן, נצפתה בים התיכון במסגרת סקר שגרתי שערך ד"ר גור מזרחי. מדובר במדוזה שאינה מסוכנת לאדם, אך באוניברסיטת חיפה אומרים כי הבשורות הרעות הן כי הגעתה מבשרת שאורחים הרבה יותר מסוכנים יכולים להגיע גם כן לחופי הארץ." ** מתוך ynet, דיגיטל, פורסם ב-24.6.15.

Giant jellyfish is called Nomura's jellyfish in English and Echizen kurage in Japanese. WEBGRAB FROM http://kisyoku.hp.infoseek.co.jp/kurage5.htm

ביקור של אורחים מיפן לא יהיה "מסוכן" כאשר מתכוננים מראש ומכירים מס' כללים להתנהגות עם היפניים.

החברה היפנית בכלל ועולם העסקים היפני בפרט הינם שמרנים באופיים ובעלי צורת מחשבה שבטית ביסודה. היפנים הם עם גאה, שמאמין  כי יפן הינה מיוחדת ונבדלת משאר ארצות העולם וכי היפנים שונים משאר העמים. כדי לעבוד עם יפנים חשוב לאמץ את מאפייני השיטה היפנית.

מה זה אומר? בניית מערכות יחסים אישיות, התחשבות הדדית, דייקנות, עמידה בזמנים וקיום הבטחות.

עבור היפנים חוזה הוא בסיס למערכת יחסים ארוכת טווח,  יחסי ספק-לקוח מתפתחים לאורך זמן ונמצאים תחת בחינה בכל עת.

פגישה עסקית היא עניין רשמי בין נציגים של שתי חברות (שבטים). בשלבים הראשונים של עבודה משותפת התקשורת תהיה רשמית ולא נינוחה- ליפנים לוקח זמן להיפתח לזרים ולהרגיש בנוח איתם. לדברים הנאמרים בפגשה עסקית יש חשיבות רבה. כאשר רוצים לגשש בנושא מסוים, או להציף בעיות מכל סוג שהוא, מומלץ לבצע זאת בנסיבות לא מחייבות: שיחת מסדרון, הפסקת סיגריה, יציאה משותפת.

סדר הישיבה של היפנים בפגישות נקבע לפי סדר החשיבות של המשתתפים: האנשים החשובים יושבים בראש השולחן (קרוב לדלת/לוח בהתאם לסידור החדר), זה מול זה, השאר מתיישבים בסדר חשיבות יורד לצידם.

ועוד כמה דגשים קטנים: יפנים לא לוחצים ידיים (אם הם כן רוצים ללחוץ ידיים, לא ללחוץ חזק!), הרמוניה זה טוב, ויכוחים זה רע, לא להראות רגשות, להשתמש בסגנון דיבור מנומס ושקט ולא להרים את הקול, לא להכתיב אלא להציע, לכתוב את סיכום הפגישה ולוודא כי בסיומה הכול מוסכם על שני הצדדים ומומלץ להרבות בהתנצלויות.

תמיד טוב להיות מוכנים לאורחים "אחרים" ושונים, אנו ב-ADDVALUE נוכל לסייע ביצירת מערכות יחסים אישיות ועבודה לטווח ארוך בעולם העסקים היפני.

מחשבה אחת על “אורחים מיפן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s