הקשר בין כלכלת יפן וסין

סין היא שותפת הסחר הראשונה של יפן. הרבה חברות יפניות מייצרות ומייצאות לסין, ובאופן כללי הכלכלה הסינית מאוד משפיעה על הכלכלה היפנית.

התיירות הסינית מצילה את הכלכלה היפנית, התיירות הסינית ליפן הדיחה את הדרום קוריאנים והטייוואנים מהמקום הראשון בדירוג התיירות הנכנסת. תיירים סיניים רבים מגיעים ליפן בכלל ולטוקיו בפרט במטרה לערוך קניות רבות.

הוצאות התיירים הסינים ביפן כה גבוהות שהן הביאו ליצירת מונח חדש – "בקוגאי" או "פיצוץ של קניות". מושג זה מתאר את האופן שבו עטות קבוצות של תיירים סינים על החנויות כדי לרכוש כמויות ענק של מוצרים.

תיירים סינים רבים מבססים את העדפותיהם על רשימות אינטרנטיות של הפריטים האידיאליים לרכישה ביפן. קונדומי אוקמוטו ניצבים בראש הרשימה או קרוב מאוד לראש הרשימה. מניית אוקמוטו, יצרנית הקונדומים הגדולה ביפן, פרצה מטווח המחירים שבו נסחרה בבורסת טוקיו במשך יותר מעשר שנים, וזינקה ביותר מ-120%. הסיבה העיקרית לנסיקתה של מניית אוקמוטו היא 2.8 מיליון התיירים הסינים שביקרו מתחילת השנה ביפן ורכשו את קונדומי אוקמוטו.

אמונם של הסינים בקונדומים מתוצרת מולדתם נמוך מאוד, ועקב כך פועלת בסין תעשייה עצומה לזיוף מותגים זרים, שהמפורסם ביותר מביניהם הוא אוקמוטו. התיירים הסינים הגודשים את חנויות הכלבו בטוקיו מציינים כי רכישת קונדומי אוקמוטו 0.03 הידועים (ששמם משקף את עוביים במילימטרים) ביפן היא ערובה לכך שהם מקבלים את הדבר האמיתי (מתוך גלובס פייננשל טיימס, 2-3 ספטמבר 2015 http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001065945#FromSearchPage).

אין זה מפתיע כי התיירים הסינים בוטחים באמינותם של המוצרים היפנים כיוון שהפילוסופיה העסקית היפנית הינה נגזרת של התרבות היפנית ומתמקדת באלמנטים השונים מאלו התופסים את מרכז הבמה בישראל ובמערב.

שני ערכים מובילים את התרבות העסקית היפנית-

נאמנות- 忠誠心 (סוגו)

שותפות- パートナーシップ (פרטונשיפו)

ערכים אלו יוצרים מערכות יחסים עסקיים ארוכי טווח ולא עסקאות חד-פעמיות ולכן, ככל שהקשר נמשך זמן רב יותר, גדלה המחויבות ההדדית לעזור זה לזה.

חדירה לשוק היפני מזמנת פוטנציאל עצום, אולם ההזדמנות לממשה היא כמעט חד פעמית. חברות איכותיות בעלות מוצר ייחודי המתאים לשוק היפני, אינן פועלות באופן עצמאי אלא רק באמצעות מומחים לשוק היפני המבינים את התרבות היפנית ואת הכלכלה היפנית. חברות רבות פועלות לגישור בין יזמים וחברות מישראל לבין השוק היפני, אולם בבחינת ובבחירת המומחים יש לתת את הדעת האם וכיצד יסופק המענה לצרכים הייחודיים של העסק.

ADDVALUE מספקת מטרייה רחבה כבסיס למערכת יחסים עסקית ארוכת טווח המבוססת על נאמנות ושותפות.

Japan China Tourist Boom

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s