מדריך הישרדות למפלצות החורף של יפן

כשהלילות מתקרבים והחורף מתקרב, היפנים, כמו אנשים בכל מקום, מתכוננים למזג האוויר הקר. בימינו העונה הקרירה היא זמן למנוחה בבית, אכילת מרק ותקיעת רגליים מול התנור, אבל לפני ימי החשמל, החורף היה זמן זהירות ופחד.

עם כל כך הרבה סכנות שנגרמות ממזג האוויר הקר, אין זה מפתיע שיש אינספור סיפורים על יוקאי (רוחות רפאים יפניות) ומפלצות, החל מעלמות קרח ועד ערפדי קרח שאורבים בשלג.

כדי להגן על עצמכם מפני היצורים המעוותים בעונת החורף הזו, הכנו את מדריך ההישרדות לצד המרושע של החורף היפני.

סירנת החורף

קשה לצאת ולפגוש אנשים בחורף, אבל למרות זאת, כדאי לנקוט משנה זהירות אם פגשתם פתאום אישה מושלמת לכאורה באמצע סופת שלג. לרוע המזל, גברים רבים הובלו לאבדון על ידי הפיתוי דמוי הסירנה של יוקי-אונה (אשת שלג).

בעיקר בגלל היעדר שורדים, יש אינספור אגדות על הרוחות האלה, אבל הנושא הנפוץ ביותר הוא שההסתכלות על פניה של היוקי-אונה והניסיון לדבר איתה גורם לה לטרוף אותך. אלא אם כן, כמובן, אתה מאמין במיתוס אחר שהתעלמות ממנה היא מה שגורם לה להכות. אזורים שונים מספרים סיפורים שונים, כשהיא הופכת מסוכנת יותר ככל שאתה נוסע צפונה יותר. ידוע שהסירנה המושלגת מנסה לפתות גברים הרחק מנשותיהם. היוקי-אונה, כמו יוקאי רבים, ידועה לשמצה כבלתי צפויה. ישנן אגדות רבות על כך שהיא מקפיאה את המאהבים שלה למוות בנשיקה קפואה.

אגדה דומה מספרת על אדם שהסתכל על נטיף קרח וכל כך קסם מיופיו עד שאמר שהוא רוצה אישה מושלמת באותה מידה. לפתע, אישה מסתורית הופיעה רגעים לאחר מכן. הוא היה צריך לנחש שהיא לא אנושית, אלא יוקאי שנקראת tsurara-onna (אשת נטיפי הקרח). לאחר חתונה חורפית, האישה המסתורית נעלמה באביב, אז הגבר החליט להתחתן עם אישה אחרת בקיץ. אבל, למרבה הצער, הטסווארה-אונה הופיעה שוב כשמזג ​​האוויר התקרר, והמפגש היה רחוק מאיחוד מרגש, האיש פגש את סופו עם נטיף הקרח המושלם שננעץ בצווארו.

סכנת זרים

אגדות חורף יפניות מזהירות לעתים קרובות על לעשות טובות לזרים בקור. במיתוסים כאלה, זרים הם בדרך כלל זדוניים, אז היזהרו אם אתם שומעים קול קורא לכם לצאת אל השלג.

לדוגמה, דמיינו שאתם בחוץ בסופת שלגים מצמררת כשלפתע אתם רואים אישה יפה אוחזת תינוק קופא אל החזה שלה. "חבק את התינוק", דוחקת האישה, "תחמם אותו." ככל שתחזיק את הילד בזרועותיך, תתקרר, כאילו החיים מתנקזים ממך. רק כשמאוחר מדי אתה מבין שנתקלת ביוקי-אונבה (המיניקה המושלגת) ובתינוק הקפוא שלה.

סיפור דומה הוא קולה של זקנה הקוראת למטיילים בלילה ומתחננת לעזרה. כמובן, מי לא ירצה לעזור לזקנה מתוקה? עם זאת, את הגיבורים הפוטנציאליים פוגשת מפלצת נלהבת הנקראת יוקינבה (מכשפת שלג). למרבה המזל, המכשפה קופצת על רגל אחת, אז די קל לברוח ממנה.

שימו לב לסימנים

סיפורים אחרים מזהירים שהסימנים הנפוצים של היפותרמיה הם משהו מרושע יותר. אם אי פעם הייתם בחוץ בשלג והרגשתם חסרי אנרגיה באופן מוזר, אולי תרצו להיזהר מערפדי שלג האורבים בשלג שרוצים להקפיא את הקורבנות שלהם למוות ואז לנקז מהם את האנרגיה שלהם.

כמו כן, ודאו שאתם מכירים היטב את האזור שמסביב, שכן יצורים רבים נהנים להוביל מטיילים תמימים שולל. לדוגמה, גם היוקאי-אונה וגם מקבילה הגברי יוקאי-ג'יג'י (זקן שלג) אוהבים להוביל מטיילים פתיים מהצוקים או במורד נקיקים.

לתפוס אותם במשחק שלהם

אחד הדברים המעניינים ביותר בכל היוקאי הוא שלעתים קרובות יש להם חולשות שנגרמות מעצם טבעם. מטיילים חכמים יכולים להשתמש בהם כדי להערים על היצורים האלה ולשרוד את המפגשים שלהם.

אם יפהפייה מסתורית מגיעה אליכם ואתם חושדים שהיא אולי יוקאי-אונה, תכונה אחת משותפת של יוקאי רבים היא שאין להם רגליים כפי שאנו מכירים אותם. עם זאת, אם אתם יכולים להסתכל מעבר למראה שלהם, סיפורים רבים מתארים אותם כאילו הם מרחפים מעל השלג ואפילו לא משאירים עקבות.

יתרון נוסף הוא שכמו שלג, רוב היצורים הללו יכולים להיות מסוכלים על ידי דברים חמים. לדוגמה, יוקאי חורפי אחד סוכל כאשר כפרי חביב נתן לו תה חם. היצור החזיר את המשקה הלוהט בלי לחשוב, והוא הומס מדי מכדי לתקוף אותו.

איך להישאר בטוחים

למרות שרוחות הרפאים האלה מפחידות, הן גם מלמדות שיעורים חשובים כמו להישאר בטוחים בחורף הזה. ראשית, ודאו שאתם יודעים לאן אתם הולכים. היזהרו מאנשים מוזרים (אפילו תמימים לכאורה). הישארו ערניים, עקבו אחרי עייפותכם ותמיד קחו אתכם משקה חם, כולם מסרים חשובים.

עם זאת, המפתח הוא להישאר בטוחים בעונת החורף הזו, להישאר חמים ולהיזהר מקולות מסתוריים הקוראים לכם אל השלג.

*התמנות בבלוג מרחבי הרשת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s