איך לתרום שיער ביפן

קצצו את הראש שלכם למען מטרה טובה ולמדו איך והיכן לתרום שיער עבור פאות רפואיות ביפן.

בין אם אתם אנשים שרוצים לגדל ולתרום שיער בכוונה, או סתם אנשים שרוצים לגזור שיער ארוך שכבר צמח, הנה כמה דרכים לתמוך במטרה טובה עם השיער שאתם קוצצים.

כל אחד יכול לתרום כל עוד יש לו לפחות 31 סנטימטרים של שיער שהוא מוכן לגזור. אז ללא קשר לסוג השיער שלכם, מרקם או צבע אתם יכולים לתרום כל עוד יש לכם את האורך הנדרש. אתם יכולים אפילו לתרום לעמותות צדקה מסוימות אם הוא נצבע באופן מלאכותי, עבר סלסול או מולבן רק כל עוד הוא לא ניזוק עד כדי כך שהשיער נשבר כשמושכים אותו קלות.

כמה ארגוני צדקה יפניים לתרומת שיער מקבלים גם תרומות מכל רחבי העולם, כך שאתם טכנית אפילו לא צריכים להיות ביפן כדי לתרום! עם זאת, הנה איך אתם יכולים להיות מעורבים.

איך לתרום שיער

תרומת השיער שלכם היא פשוטה כמו לחתוך אותו ולשלוח אותו לצדקה שתבחרו, אבל דורשת עוד כמה שלבים ופרטים כדי שזה יגיע לשם.

במספרה-

אם אתם חושבים על תרומת שיער, הדרך הקלה ביותר להתחיל היא ליצור קשר עם המספרה הרגילה שלכם ולשאול אם הם מספקים שירות לתרומת שיער.

במקרים אחרים, הם יגידו שהם יכולים לגזור את השיער שאתם רוצים לתרום עבורכם, אבל שליחת השיער לארגון הצדקה עדיין תצטרכו לעשות בעצמכם. במקרה הנדיר שהם לא מספקים שום שירות תרומה, יש לכם שתי אפשרויות: למצוא מספרה אחרת שעושה זאת, או לעשות זאת בעצמכם!

בבית-

זה בהחלט אפשרי לעשות בעצמכם את תרומת השיער שכם אבל זה עניין קצת טריקי. הכנת השיער לתרומה בעצמכם מחייבת אתכם לקשור ולחתוך את השיער באורך הנכון. בשביל זה תצטרכו כמה גומיות, סרגל או סרט מדידה וזוג מספריים חדים.

התחילו על ידי שטיפה וייבוש השיער שלכם (וודאו שהוא יבש לחלוטין). לאחר מכן, קשרו את השיער לחלקים קטנים יותר בעזרת גומיות. אתם תחתכו מעל הגומייה, אז קשרו את הגומייה מתחת לנקודה שאתם רוצים לחתוך. לאחר שקשרתם אותה, קחו סרגל ומדדו את האורך מהגומייה ועד קצה השיער כדי לראות אם יש לכם לפחות 31 סנטימטרים. זה עוזר אם יש לכם חבר או בן משפחה בקרבת מקום כדי לסייע לכם בכל התהליך הזה.

לאחר שאישרתם את האורך, קחו זוג מספריים חדות וחתכו בזהירות את השיער לפחות סנטימטר אחד מעל המקום שבו קשרתם את הגומייה. עשו זאת עד שתגזורו את כל חלקי השיער. באשר לשיער שנותר על ראשכם, למרות שהכל תלוי בכם, מומלץ לבקר במספרה כדי לעשות קצת "ניקוי" לאחר מכן.

שליחת השיער

לגבי השיער שגזרתם, תצטרכו לאגד את הכל בזהירות עם גומייה נוספת אחת ולשים אותו בתוך מעטפה גדולה מספיק. אנחנו ממליצים על מעטפה בגודל קובץ A4 שתוכלו להשיג מסניף הדואר או בקונביני (חנות נוחות) כמו 7-Eleven ו-Lawson, תמורת כ-370 ¥.

ודאו שיש לכם את הכתובת הנכונה של ארגון הצדקה שלכם על המעטפה. כתיבה לפני הכנסת השיער פנימה עוזרת. חלק מארגוני הצדקה מבקשים מכם גם למלא גיליון תורם או לחתום על נייר עם התאריך שבו גזרתם את השיער ולהניח את הפרטים האלה בתוך המעטפה עם השיער.

מי שרוצה "הוכחת קבלה" או אישור שהשיער נתרם בבטחה מ-JHDAC חייב גם למלא מעטפה נפרדת. כתבו עם הכתובת שלכם בחזית וכתובת ההחזרה של הצדקה מאחור, והשתמשו בבול שמשלם עבור המעטפה ההיא להישלח אליכם בחזרה (בדרך כלל זה חותמת ¥84 למעטפה בגודל רגיל). גם את המעטפה הרגילה הזו יהיה צורך להניח במעטפת תרומת השיער יחד עם השיער והסדין התורם.

לאחר מכן, אטמו אותו ושלחו אותו! למי שהכין מעטפת החזרה, יש לקבל את הוכחת הקבלה תוך חודשיים.

מכוני טוקיו דוברי אנגלית עם שירותי תרומת שיער

אם יש לכם מספרה שבה מדברים באנגלית, פנו אליהם קודם כדי לראות אם הם מספקים שירות לתרומת שיער. אם לא, אתם יכולים להסתכל ברשימת הסלונים של JHDAC בשיתוף עם הארגון שלהם. עם זאת, לא כולם יספקו שירותים באנגלית. אתם יכולים גם להסתכל בכל אחד מהסלונים בעצמכם כדי לראות אם אתרים באתר שלהם משהו על מתן שירותים באנגלית.

אפשרות נוספת היא לבקר במספרות הדוברות אנגלית , אשר אישרו שהם מציעים שירותי תרומת שיער או עזרה חלקית בגזירת השיער שלכם לתרומה:

סילבה פפיליו

כל עוד תבקש לתרום את השיער שלכם מראש, Silva Papilio יבטיחו שהשיער שלכם יישלח לארגון צדקה לתרומת שיער.

כתובת: Galleria Harajuku 2F, 3-6-1 Sendagaya, Shibuya-ku

הזמנה: אונליין או חייגו 03-6434-5219

Epo Hair Studio

Epo Hair Studio תומך בארגון ללא מטרות רווח Japan Hair Donation and Charity על ידי תרומת שיער לא רצוי שיהפוך לפאות לנזקקים.

כתובת: 1F, 1−9−15 Tomigaya, Shibuya-ku

הזמנה: אונליין או חייגו 03-6407-9970

סלון זהב טוקיו

אם תתבקשו מראש, הם יספרו לכם את השיער לקראת התרומה אך יחזירו לכם את השיער. תצטרכו לשלוח את השיער בעצמכם.

כתובת: 6F, 4-1-9 Azabu Juban, Minato-ku (Azabu Juban) | BF1, 4-11-15 Jingumae, Shibuya-ku (Omotesando)

הזמנה: אונליין או חייגו 03-6436-0228 (עזבו ג'ובאן) | 03-6438-9722 (אומוטסנדו)

תרומת שיער ארגוני צדקה וארגונים ביפן

בהתאם לארגון הצדקה, סוג וכמות השיער שאתם יכולים לתרום שונה. רוב ארגוני הצדקה היפניים מחפשים שיער שניתן לתרום לילדים יפנים ומעדיפים שהשיער יהיה חלק וכהה. אם יש לכם שיער בהיר באופן טבעי, צעד נוסף ומתחשב שאתם יכולים לבחור לעשות הוא לצבוע אותו לכהה לפני שחותכים אותו.

תרומת שיער וצדקה ביפן (JHDAC)

שפת האתר: יפנית, אנגלית

אורך תרומת שיער: 31 סנטימטרים ומעלה

סוגי שיער הניתנים לתרומה: כל סוגי השיער הטבעי יתקבלו בברכה, גם שיער צבוע מלאכותי, סלסול או מולבן, כל עוד הוא אינו פגום מאוד.

כתובת לתרומה: NPO JHD&C, Chiyoda North 7A 13-38 Naniwa-cho, Kita-ku, Osaka, Japan

מה לכלול במעטפה:

השיער שלכם

טופס גיליון תורם

מעטפה עם כתובתכם בחזית עם חותמת וכתובת JHDAC מאחור (רק אם אתם רוצים הוכחת קבלה)

Tsunagami

שפת אתר: יפנית בלבד (דרוש תרגום אינטרנט)

אורך תרומת שיער: 15-31 ס"מ, עדיף 31-35 ס"מ (Tsunagami הפסיק זמנית לקבל תרומות של שיער באורך בין 15-31 ס"מ)

סוגי שיער הניתנים לתרומה: רצוי שיער חום כהה או שחור באופן טבעי, גם שיער בצבע חום או כהה בצבע מלאכותי כל עוד הוא לא פגום מאוד. שיער מסולסל ומלבין לא מתקבל

כתובת לתרומה: Glow Wing Co., Ltd. Tsunagami Office, Osaka Maruito Nishi-Umeda Building 5F, 3-3-45 Umeda, Kita-ku, Osaka, Japan

מה לכלול במעטפה:

השיער שלכם

אתם יכולים למלא את טופס גיליון התורם שלכם באינטרנט כדי לקבל הוכחת קבלה (יפנית בלבד)

NPO Hero

שפת אתר: יפנית בלבד (דרוש תרגום אינטרנט)

אורך תרומת שיער: 31 סנטימטרים ומעלה

סוגי שיער הניתנים לתרומה: כל סוגי השיער הטבעי יתקבלו בברכה, גם שיער צבוע, סלסול או מולבן באופן מלאכותי, כל עוד הוא אינו פגום מאוד

כתובת לתרומה: NPO HERO Hair Project Donation Section, 2-13-1 Nankodai, Izumi-ku, Sendai City, Miyagi, יפן

מה לכלול במעטפה:

השיער שלכם

פיסת נייר עם שמכם (או כינוי לפרטיות) ומקום מגורים.

הוכחת קבלה תפורסם ישירות באתר האינטרנט שלהם עם שמכם.

תרומת שיער אולי לא מתאימה לכולם, נדרשת התחייבות ארוכה ובקבוקי שמפו ומרכך רבים לתחזוקה. ובכל זאת, מי שינסה בהחלט יתוגמל בתחושת הישג מספקת.

האם אי פעם תרמתם שיער? ספרו לנו על החוויה שלכם בתגובות.

*התמונות בבלוג מרחבי הרשת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s